P30 . KONTEKST I WIZERUNEK 

 

 

typ: Budynek usługowy / lokalizacja: Zabełków / koncepcja

 

Wybór własnego wizeruneku, wizeruneku usług i produktów nie jest prostym zadaniem i dotyczy każdej branży. Znaczący wpływ na siłę każdego kolejnego działania polepszającego wizerunek  ma konsekwencja i spójność z poprzednią definicją wizerunku, kierunek musi być zachowany. Im prostszy kontekst, i prościej pozostać konsekwentnym. Celem tego projektu było stworzenie  kontekstu i pierwszy szkic wizerunku. Kontekstem jest architektura, a jaj płynne przejście w elementy wizerunku tworzą spujność wizerunku z architekturą. Naszym zdaniem wizerunek tworzy "coś" i co ważniejsze osadzenie tego "coś" w odpowiednim kontekście. 

 

 

 

 

P22 . TARAS JAKO SCENA

 

 

typ: zagospodarowanie terenu / lokalizacja: Samborowice / termin:  01.2019 - 05.2019

 

Okazało się, że taras to nie tylko miejsce ważne latem. Taras jest sceną życia codziennego na tle domu, a jednak w plenerze.  Jest miesjscem, z którego patrzy się do ogrodu, ale i miejscem na które się patrzy, gdy rozpoczyna się seans życia codziennego, dlatego jego kształt, ergonomiczność oraz posadzki mają kluczowa znaczenie. Powinny być dostosowane tak aby każdy spektakl przewidziany przez reżyserów mugł się odbyć. 

 

 

 

 

P20 . NOWY DOM A KAPITALNY REMONT

 

 

typ. dom jednorodzinny / lokalizacja : Racibórz / koncepcja

 

Pytanie, pozostaje bez uniwersalnej odpowiedzi. Dla nas jest związane z opracowaniem koncepcji, oraz kosztorysu szacunkowego dla obu scenariuszy i koniecznością ich umiejętnej prezentacji. Kluczowymi zagadnieniami nie są wyłącznie fundusze ale i czas, wartość rynkowa i obiektywna wartość uzyskanej przestrzeni, często też kwestie sentymentalne, kwestie ambicji inwestora oraz wizja rozwoaju kontekstu mają znaczenie. Produkcja jednej cegły jest ekonomiczniejsza niż dwóch. Często mniej to także więcej w kontekście ekologii. Udowodniliśmy sobie w  tym projekcie, że wystarczył kalkulator, troszeczkę wiedzy i szczerość. 

 

 

 

 

P11 . EPOKA - MIEJSCE SPOTKAŃ

 

 

typ: wielofunkcyjny / lokalizacja: Racibórz ul. Mariańska / termin: 02.2018-06.2018

 

Zmiana funkcji budynku związana jest z przystosowaniem jego cech, czasami wielkości, często wizerunku czy też sposobu rozwiązania komunikacji w wnętrzu. Czysta sylwetka jest w przypadku budynku pełniącego funkcję miejsca spotkań kluczowa. Projektowany równie purystyczny jak i praktyczny detal oraz precyzyjnie choć powściągliwie dobrana kolorystyka, zagospodarowanie wielofunkcyjnej przestrzeni zewnętrznej tworzą spójną całość nadając miejscu wyczuwalnie wszechstronny charakter, taki który jest łatwo przyswajalny i akceptowalny dla niemal każdego wydarzenia. Wydarzenia te stają się kluczem tego miejsca, a architektura formatującą się wciąż na nowo scenerią. Budynek został podzielony na dwie spójnie lub odrębnie działające strefy.

 

 

 

 

P10 . BROWARNA I PURYZM

 

 

typ: biuro lub pracownia / lokalizacja: Racibórz  ul. Browarna / termin: 02.2018-06.2018

 

Projekt i realizacja niedaleko raciborskiego rynku jest niezwykłą kombinacją bryły i wnętrza, którą uzyskano poprzez centralne usytuowanie zaplecza, dzięki czemu symetryczna kompozycja sklepienia i łuków została zachowana. Przypadkowo biegnące rury tworzą dynamiczny grafitowy akcent, którego tłem stał się wapienny tynk strukturalny. W ramach współpracy i akceptacji WKZ została dostosowana również geometria strefy wejściowej i wymieniona nieszczelna stolarka. Były magazyn książek został dostosowany i pełni funkcję wartościowego lokalu usługowego.

 

 

 

 

P09 . REORIENTACJA ZAMIAST KOMBINACJI

 

 

typ: dom jednorodzinny / lokalizacja: Zakrzów / termin: 12.2017-12.2018

 

Przystosowanie istniejącego domu jednorodzinnego do współczesnych potrzeb i oczekiwań wymagało w tym przypadku odwrócenia uwagi od formy w jakiej powstaje koncepcja, równocześnie pomagło nam się skupić nad docelową treścią. Udało się odwrócić uwagę od problemu i znaleźć rozwiązanie, które wydaje się teraz oczywiste.

 

 

 

 

P08 . WIEŚ OPOLSKA, NOWA MODA

 

 

typ: Dom jednorodzinny

 

 

 

 

P07 . DOM I DK45

 

 

typ: Dom jednorodzinny / lokalizacja: Roszków / koncepcja

 

Na niebezpieczeństwa związane z mieszkaniem przy ruchliwej drodze znaleziono do tej pory rozwiązania typu nakazy i zakazy w postaci znaków oraz regulujące wszystko prawo, jednak człowiek w pewnych sytuacjach życiowych nie jest w stanie podporządkować się treści żadnej mądrości, działa intuicyjnie i impulsywnie to jest naturalny odruch chęci wykorzystania życia – w wielu przypadkach jezdnia wydaje się być zaprojektowana do innych prędkości niż pisze na znaku. Zaledwie kilka metrów od drogi stojący dom jest dobrym przykładem i ćwiczeniem polegającym na rozwiązaniu tego typu problemów również w innych miejscach, chociażby jako teoretyczne. Dom jako miejsce mające zapewniać bezpieczeństwo, swobodę i prywatność musi ewoluować jeżeli zmienia się jego hipotetycznie zagrażające otoczenie, które w tym przypadku rozpędziło się i przez mieszkańców odczuwalne jest jako zagrożenie właśnie prywatności i spokoju. Przyjęto, że dach jest elementem domu, który chroni człowieka dlatego naszym zdaniem decyzja o zastosowaniu dachu dwuspadowego w wielu przypadkach współczesnego budownictwa jest uzasadniona, występuje wówczas element dachu „dachu nad głową” i kojarzy się od stuleci z miejscem bezpiecznym. Szczególnie doznanie to jest odczuwalne podczas gdy późnym i zimnym wieczorem schodzilibyśmy z szlaku górskiego i z daleka widzielibyśmy wioskę, kilka domków, a raczej tylko dachy. W koncepcji tego projektu dodatkowo ścianę od strony drogi zaprojektowano z tego samego materiału czym pokryte zostaną połacie dachu dwuspadowego. Dach ten wysunięty silnie poza ścianę szczytową, tworzy wraz z licem tarasu ramę chroniącą obraz odczuwalnie bezpieczniejszego domu. Jest to również dość prosty sposób na rozwiązanie problemu akustyki (hałasu).  

 

 

 

 

P06 . DOM - PRZESTRZEŃ TRADYCJI I SPOKOJU

 

 

typ: dom jednorodzinny / lokalizacja: Krowiarki / termin: 08.2017 - aktualnie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Anrufen

E-Mail

Anfahrt