P06 . DOM > CZAS

 

 

typ: dom jednorodzinny / lokalizacja: Krowiarki / termin: 08.2017 - aktualnie

 

 

 

 

 

P07 .

 

 

typ: Dom jednorodzinny / lokalizacja: Roszków

 

 

 

 

 

P08 .

 

 

typ: Dom jednorodzinny

 

 

 

 

 

P09 . REORIENTACJA

 

 

typ: dom jednorodzinny / lokalizacja: Zakrzów / termin: 12.2017-12.2018

 

Przystosowanie istniejącego domu jednorodzinnego do współczesnych potrzeb i oczekiwań wymaga odwrócenia uwagi od formy w jakiej powstaje koncepcja, a równocześnie pomaga skupić się nad treścią. Udało się odwrócić uwagę od problemu i znaleźć rozwiązanie, które wydaje się oczywiste.

 

 

P10 . BROWARNA

 

 

typ: biuro lub pracownia / lokalizacja: Racibórz  ul. Browarna / termin: 02.2018-06.2018

 

Projekt i realizacja niedaleko raciborskiego rynku jest niezwykłą kombinacją bryły i wnętrza, którą uzyskano poprzez centralne usytuowanie zaplecza, dzięki czemu symetryczna kompozycja sklepienia i łuków została zachowana. Przypadkowo biegnące rury tworzą dynamiczny grafitowy akcent, którego tłem stał się wapienny tynk strukturalny. W ramach współpracy i akceptacji WKZ została dostosowana również geometria strefy wejściowej i wymieniona nieszczelna stolarka. Były magazyn książek został dostosowany i pełni funkcję wartościowego lokalu usługowego.

 

 

P11 . EPOKA

 

 

typ: wielofunkcyjny / lokalizacja: Racibórz ul. Mariańska / termin: 02.2018-06.2018

 

Zmiana funkcji budynku związana jest z przystosowaniem jego cech, czasami wielkości, często wizerunku czy też sposobu rozwiązania komunikacji w wnętrzu. Czysta sylwetka jest w przypadku budynku pełniącego funkcję miejsca spotkań kluczowa. Projektowany równie purystyczny jak i praktyczny detal oraz precyzyjnie choć powściągliwie dobrana kolorystyka, zagospodarowanie wielofunkcyjnej przestrzeni zewnętrznej tworzą spójną całość nadając miejscu wyczuwalnie wszechstronny charakter, taki który jest łatwo przyswajalny i akceptowalny dla niemal każdego wydarzenia. Wydarzenia te stają się kluczem tego miejsca, a architektura formatującą się wciąż na nowo scenerią. Budynek został podzielony na dwie spójnie lub odrębnie działające strefy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Anrufen

E-Mail

Anfahrt